Czas z dzieckiem – nie musi być nudny

Parę różności

Czas z dzieckiem

Spędzanie czasu z dzieckiem nie musi, a nawet nie powinno być dla niego nudne. Warto zrobić wszystko, aby maluch mógł bawić się, ale jednocześnie uczyć. Taki czas jest wprost idealny, ponieważ dobrze wpływa na dziecko i jego rozwój.

Co robić?

Dzieci najchętniej bawią się na dworze. Wiadomo jednak, że nie zawsze jest taka możliwość. Gdy pogoda jest kapryśna, warto znać sposoby na kreatywny weekend z dzieckiem w domu:
1. Tor przeszkód – stwórzcie go razem. Niech będzie dostosowany do możliwości i wieku dziecka. Można do tego wykorzystać poduszki, krzesła, koce czy zabawki.
2. Stwórzcie coś razem – namalujcie coś na folii, stwórzcie ciekawe zabawki sensoryczne. To naprawdę świetna i kreatywna zabawa!
3. Co masz w rączce? – schowaj do pudełka przedmioty codziennego użytku. Niech dziecko wyciąga je losując, a następnie powie kilka rzeczy o tym, co akurat uda mu się wylosować.
4. Ciekawe zadania – tutaj przyda się kreatywność dziecka i rodzica. Wymyślajcie różne zadania, za które wykonanie będą przyznawane punkty. Czasami dobrze jest poczuć ducha rywalizacji, nawet, jeśli chodzi tutaj o rodzica i dziecko.
5. Opowiadania – wymyślcie swoje własne bajki. To na pewno będzie dobra zabawa, na pewno również rozwinie kreatywność twojej pociechy.
6. Teatr – marzyłeś kiedyś o tym, aby zostać aktorem? Teraz możesz spróbować swoich sił. Stwórzcie swój własny teatr, w którym to wy będziecie aktorami!

Podsumowanie

Najlepsza zabawa to taka, która rozwija dziecko i gwarantuje brak nudy. Wszystko zależy głównie od kreatywności dziecka i rodzica, waszych preferencji i oczekiwań. Nie trzeba nudzić się w domu, ten czas może być spędzony naprawdę ciekawie i rozwijająco. Wystarczy odrobina kreatywności i dobrej chęci. Każdy pomysł może być dobry, trzeba się tylko dobrze zastanowić jak wszystko dobrze zorganizować. Dobra zabawa, gwarantuje również późniejszy dobry sen – to na pewno doceni każdy rodzic.

Parę różności
Żywienie zwierząt hodowlanych.

Młóto to dodatek pokarmowy stosowany w żywieniu zwierząt hodowlanych – do niedawna mało znany i niedoceniany, jednak od jakiegoś czasu jest wprowadzany do ogólnego żywienia. Skład i charakterystyka. Jest to surowiec odpadowy browarniany, który powstaje w procesie produkcji piwa, jest bogaty w wodę – zawiera jej aż do 75%. Z …

Parę różności
Bób – czy warto go jeść?

Bób to wyjątkowo popularne warzywo, którym w sezonie zajadają się tysiące Polaków. Choć króluje na polskich stołach jako letnia przekąska, coraz częściej warzywo to jest doceniane ze względu na swój pozytywny wpływ na zdrowie. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zajadać się bobem bez żadnych zahamowań! Bób – wartości odżywcze …

Parę różności
Sukienki dla dziewczynek na wyjątkowe okazję

Kupowanie ubrań dla dzieci zawsze jest nie lada wyzwaniem dla rodzica. Każdy poszukuje ubrań nie tylko o wyjątkowym kroju, ale również takich, aby naszym pociechom było w nich wygodnie. Zadanie jest podwójnie trudne, kiedy poszukujemy stroju dla dziewczynki. Sukienka, a w szczególności taka, która można założyć na wyjątkową okazję nie …