Kilka przydatnych porad dotyczących kota

Parę różności

Tak jak dbasz o siebie i swoją skórę, tak powinnaś dbać o skórę swojego kota. Jeśli pragniesz by twój czworonożny pupil miał szczęśliwe życie, bez uciążliwego bólu, bez denerwujących go przypadłości – zadbaj o jego sierść, zdrowie i ogólny wygląd, biorąc pod uwagę kilka poniższych punktów.

Koci łupież to jedna z tych chorób, którym możesz zapobiec (lub je wyleczyć) dbając o swoje zwierzę. Dzięki tej dbałości będziesz w stanie pokonać wiele innych, poważniejszych chorób.
1. Odpowiednia dieta i nawodnienie organizmu kota, to często podstawy, o których zapominają właściciele czworonogów. Jeśli twój kot żywi się pokarmem, w którym brakuje składników odżywczych, który nie dostarcza mu potrzebnych witamin i minerałów, to popełniasz duży błąd. Pokarm ma wpływ na wygląd i zdrowie kota, w tym na łuszczenie się skóry, czyli koci łupież. Warto zadbać o suplementację i podawać kotu ryby, bogate w kwas omega 3. Nawodnienie jest również bardzo istotną kwestią. Musisz pamiętaj, że twoim obowiązkiem jest zapewnienie zwierzakowi stałego dostępu do czystej wody pitnej, szczególnie w ciepłe, gorące dni, kiedy powietrze jest suche.
2. Nawilżenie powietrza – będzie to korzystne dla kota – ale również dla ciebie. W okresach grzewczych lub w lecie, gdy powietrze jest suche i ciężkie, warto zainstalować nawilżacz powietrza i oddychać łatwiej. Jest to doskonały sposób na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci w domu.
3. Pielęgnacja – w zależności od rasy, wieku, płci kota pielęgnacja wygląda inaczej, jednak jest kilka podstawowych czynności, które sprawdzają się u większości kotów. Jedną z nich jest wyczesywanie. Jest to sposób na pozbywanie się łupieżu, usuwając go ze skóry pupila. Warto szczotkować kota codziennie, skupiając się na miejscach, w których sķóra najbardziej się łuszczy.
4. Pozbywanie się pasożytów i leczenie chorób skóry u kota. Nie możesz ignorować objawów chorób u swojego kota, możesz mu tym bardzo zaszkodzić. Pchły lub inne pasożyty niestety niszczą skórę kota, przyczyniając się tym samym do łupieżu. Aby zapobiegać i leczyć – używaj odpowiednich szamponów, kąp zwierzę, by przyzwyczaić go do pielęgnacji, istnieją również różne rzeczy, typu obroża, które pomogą ci w walce z pasożytami.
W kwestii walki z chorobami – pamiętaj o częstych wizytach u weterynarza. Lekarz specjalista na pewno doradzi ci w wielu ważnych kwestiach, poleci ci produkty pomocne w bitwie z wieloma kocimi przypadłościami (np. z łupieżem) oraz będzie stale kontrolował stan zdrowia twojego przyjaciela, dzięki temu będziesz miał pewność, że nie zaniedbujesz żadnych istotnych kwestii.

 

Parę różności
Żywienie zwierząt hodowlanych.

Młóto to dodatek pokarmowy stosowany w żywieniu zwierząt hodowlanych – do niedawna mało znany i niedoceniany, jednak od jakiegoś czasu jest wprowadzany do ogólnego żywienia. Skład i charakterystyka. Jest to surowiec odpadowy browarniany, który powstaje w procesie produkcji piwa, jest bogaty w wodę – zawiera jej aż do 75%. Z …

Parę różności
Czas z dzieckiem – nie musi być nudny

Czas z dzieckiem Spędzanie czasu z dzieckiem nie musi, a nawet nie powinno być dla niego nudne. Warto zrobić wszystko, aby maluch mógł bawić się, ale jednocześnie uczyć. Taki czas jest wprost idealny, ponieważ dobrze wpływa na dziecko i jego rozwój. Co robić? Dzieci najchętniej bawią się na dworze. Wiadomo …

Parę różności
Bób – czy warto go jeść?

Bób to wyjątkowo popularne warzywo, którym w sezonie zajadają się tysiące Polaków. Choć króluje na polskich stołach jako letnia przekąska, coraz częściej warzywo to jest doceniane ze względu na swój pozytywny wpływ na zdrowie. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zajadać się bobem bez żadnych zahamowań! Bób – wartości odżywcze …