Kilka przydatnych porad dotyczących kota

Parę różności

Tak jak dbasz o siebie i swoją skórę, tak powinnaś dbać o skórę swojego kota. Jeśli pragniesz by twój czworonożny pupil miał szczęśliwe życie, bez uciążliwego bólu, bez denerwujących go przypadłości – zadbaj o jego sierść, zdrowie i ogólny wygląd, biorąc pod uwagę kilka poniższych punktów.

Koci łupież to jedna z tych chorób, którym możesz zapobiec (lub je wyleczyć) dbając o swoje zwierzę. Dzięki tej dbałości będziesz w stanie pokonać wiele innych, poważniejszych chorób.
1. Odpowiednia dieta i nawodnienie organizmu kota, to często podstawy, o których zapominają właściciele czworonogów. Jeśli twój kot żywi się pokarmem, w którym brakuje składników odżywczych, który nie dostarcza mu potrzebnych witamin i minerałów, to popełniasz duży błąd. Pokarm ma wpływ na wygląd i zdrowie kota, w tym na łuszczenie się skóry, czyli koci łupież. Warto zadbać o suplementację i podawać kotu ryby, bogate w kwas omega 3. Nawodnienie jest również bardzo istotną kwestią. Musisz pamiętaj, że twoim obowiązkiem jest zapewnienie zwierzakowi stałego dostępu do czystej wody pitnej, szczególnie w ciepłe, gorące dni, kiedy powietrze jest suche.
2. Nawilżenie powietrza – będzie to korzystne dla kota – ale również dla ciebie. W okresach grzewczych lub w lecie, gdy powietrze jest suche i ciężkie, warto zainstalować nawilżacz powietrza i oddychać łatwiej. Jest to doskonały sposób na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci w domu.
3. Pielęgnacja – w zależności od rasy, wieku, płci kota pielęgnacja wygląda inaczej, jednak jest kilka podstawowych czynności, które sprawdzają się u większości kotów. Jedną z nich jest wyczesywanie. Jest to sposób na pozbywanie się łupieżu, usuwając go ze skóry pupila. Warto szczotkować kota codziennie, skupiając się na miejscach, w których sķóra najbardziej się łuszczy.
4. Pozbywanie się pasożytów i leczenie chorób skóry u kota. Nie możesz ignorować objawów chorób u swojego kota, możesz mu tym bardzo zaszkodzić. Pchły lub inne pasożyty niestety niszczą skórę kota, przyczyniając się tym samym do łupieżu. Aby zapobiegać i leczyć – używaj odpowiednich szamponów, kąp zwierzę, by przyzwyczaić go do pielęgnacji, istnieją również różne rzeczy, typu obroża, które pomogą ci w walce z pasożytami.
W kwestii walki z chorobami – pamiętaj o częstych wizytach u weterynarza. Lekarz specjalista na pewno doradzi ci w wielu ważnych kwestiach, poleci ci produkty pomocne w bitwie z wieloma kocimi przypadłościami (np. z łupieżem) oraz będzie stale kontrolował stan zdrowia twojego przyjaciela, dzięki temu będziesz miał pewność, że nie zaniedbujesz żadnych istotnych kwestii.

 

Parę różności
Stomatolog dziecięcy Kraków – wybierz dobrego profesjonalistę

Dbanie o higienę jamy ustnej oraz regularne wizyty u dentysty to konieczność. Dzięki temu można zadbać o zdrowie i wygląd zębów, co ma znaczenie nie tylko jeśli chodzi o estetykę. Warto wiedzieć, że stan dziąseł i zębów ma wpływ na cały organizm człowieka. Co jednak zrobić, gdy dziecko boi się …

Parę różności
Żywienie zwierząt hodowlanych.

Młóto to dodatek pokarmowy stosowany w żywieniu zwierząt hodowlanych – do niedawna mało znany i niedoceniany, jednak od jakiegoś czasu jest wprowadzany do ogólnego żywienia. Skład i charakterystyka. Jest to surowiec odpadowy browarniany, który powstaje w procesie produkcji piwa, jest bogaty w wodę – zawiera jej aż do 75%. Z …

Parę różności
Czas z dzieckiem – nie musi być nudny

Czas z dzieckiem Spędzanie czasu z dzieckiem nie musi, a nawet nie powinno być dla niego nudne. Warto zrobić wszystko, aby maluch mógł bawić się, ale jednocześnie uczyć. Taki czas jest wprost idealny, ponieważ dobrze wpływa na dziecko i jego rozwój. Co robić? Dzieci najchętniej bawią się na dworze. Wiadomo …