Jak skuteczne ćwiczyć pośladki?

Ćwiczenia i ruch

Dbanie o piękną sylwetkę nie jest prostym zadaniem. Musimy posiadać przy tym odpowiedni plan działania i konsekwentnie go realizować. Plan treningowy musi być również ułożony w taki sposób, aby obejmował równomiernie wszystkie partie ciała. Jeśli nadmiernie poświęcimy się jedynie poszczególnym częściom sylwetki, nasza praca nie przyniesie nam zbyt estetycznych efektów.
Szczupłe nogi i umięśnione pośladki to jeden z podstawowych elementów atrakcyjnej sylwetki zgodnie ze współczesnymi kanonami piękna. Te partie ciała można ćwiczyć na różne sposoby, co jest oczywiście ich istotną zaletą. Można je połączyć również z innymi treningami, choć warto rzecz jasna od czasu do czasu skupić się wyłącznie na nich.

Tradycyjne ćwiczenia

Niektóre ćwiczenia na pośladki należą do najbardziej podstawowych ćwiczeń jakie może wykonywać ktoś, kto chce dbać o swoją sylwetkę. Przykładem są tu znane i popularne przysiady. Warto zauważyć, że możemy je wykonywać na różne sposoby, zwiększając tym samym efektywność treningu. Oprócz tych standardowych, bardzo dobre efekty dają przysiady wykonywane w lekkim rozkroku.
Inną formą są tak zwane przysiady z wykrokiem. Doskonale kształtują one nie tylko pośladki, ale również uda i pozostałe partie mięśni nóg.
Bardzo dobre na pośladki są również nożyce. Polegają one na ułożeniu się na boku i podnoszeniu do góry jednej nogi. Również to ćwiczenie doskonale wpływa na inne partie nóg – szczególnie na uda.

Nie zapomnij o spacerach i bieganiu

Typowo siłowe ćwiczenia na pośladki są oczywiście bardzo cenne, ale nie wolno nam zapominać o innych formach ruchu. Wszelkie aktywności takie jak bieganie czy nawet długie spacery doskonale wpływają na wszystkie mięśnie nóg, w tym pośladki. Dodatkowo są one niezbędne do spalania tłuszczu. Jeśli nie zadbamy o nie w należytym stopniu, to nawet pięknie umięśnione pośladki nie będą dobrze widoczne. Warto zatem poświęcić nieco czasu w tygodniu na bieganie, bowiem jest to aktywność która doskonale wpływa na wszystkie części naszego ciała i na cały organizm.

 

Ćwiczenia i ruch
Czym różnią się rękawice sparingowe od treningowych?

Rękawice bokserskie są nieodłącznym elementem wyposażenia każdej osoby trenującej sztuki walki, która wiąże się z boksowaniem. Ich zadaniem jest ochrona dłoni podczas treningu i walki. Wyróżniamy dwa główne rodzaje rękawic bokserskich: sparingowe i treningowe. Bardzo ważne jest, aby dopasować produkt do rodzaju wykonywanych ćwiczeń. W tym artykule omówimy różnice między …

Ćwiczenia i ruch
Jak w w okresie zimowym zwiększyć masę mięśniową

Zima to najlepszy czas do budowania masy mięśniowej, ponieważ w tym czasie można schować swoje ciało. Chęć ukrycia go, wynika natomiast z konieczności przyjmowania większej ilości kilokalorii, za sprawą których rośnie muskulatura. Zwiększony bilans kaloryczny to jednak nie wszystko, co należy zrobić, aby zwiększyć swoją masę mięśniową. Jak zbudować muskulaturę …

Ćwiczenia i ruch
W szafie sportowca — dlaczego warto kupić profesjonalne ubrania i buty?

Jeśli planujesz rozpoczęcie regularnych treningów, to zdecydowanie powinieneś pomyśleć o zaopatrzeniu się w odpowiednią odzież i obuwie. Zawodowi sportowcy nie bez powodu bowiem stawiają na elementy garderoby stworzone z myślą o ich dyscyplinie. W tym przypadku bez wątpienia warto pójść ich śladem. Sprawdź, dlaczego na pewno nie pożałujesz zakupu profesjonalnych …