Jak skuteczne ćwiczyć pośladki?

Ćwiczenia i ruch

Dbanie o piękną sylwetkę nie jest prostym zadaniem. Musimy posiadać przy tym odpowiedni plan działania i konsekwentnie go realizować. Plan treningowy musi być również ułożony w taki sposób, aby obejmował równomiernie wszystkie partie ciała. Jeśli nadmiernie poświęcimy się jedynie poszczególnym częściom sylwetki, nasza praca nie przyniesie nam zbyt estetycznych efektów.
Szczupłe nogi i umięśnione pośladki to jeden z podstawowych elementów atrakcyjnej sylwetki zgodnie ze współczesnymi kanonami piękna. Te partie ciała można ćwiczyć na różne sposoby, co jest oczywiście ich istotną zaletą. Można je połączyć również z innymi treningami, choć warto rzecz jasna od czasu do czasu skupić się wyłącznie na nich.

Tradycyjne ćwiczenia

Niektóre ćwiczenia na pośladki należą do najbardziej podstawowych ćwiczeń jakie może wykonywać ktoś, kto chce dbać o swoją sylwetkę. Przykładem są tu znane i popularne przysiady. Warto zauważyć, że możemy je wykonywać na różne sposoby, zwiększając tym samym efektywność treningu. Oprócz tych standardowych, bardzo dobre efekty dają przysiady wykonywane w lekkim rozkroku.
Inną formą są tak zwane przysiady z wykrokiem. Doskonale kształtują one nie tylko pośladki, ale również uda i pozostałe partie mięśni nóg.
Bardzo dobre na pośladki są również nożyce. Polegają one na ułożeniu się na boku i podnoszeniu do góry jednej nogi. Również to ćwiczenie doskonale wpływa na inne partie nóg – szczególnie na uda.

Nie zapomnij o spacerach i bieganiu

Typowo siłowe ćwiczenia na pośladki są oczywiście bardzo cenne, ale nie wolno nam zapominać o innych formach ruchu. Wszelkie aktywności takie jak bieganie czy nawet długie spacery doskonale wpływają na wszystkie mięśnie nóg, w tym pośladki. Dodatkowo są one niezbędne do spalania tłuszczu. Jeśli nie zadbamy o nie w należytym stopniu, to nawet pięknie umięśnione pośladki nie będą dobrze widoczne. Warto zatem poświęcić nieco czasu w tygodniu na bieganie, bowiem jest to aktywność która doskonale wpływa na wszystkie części naszego ciała i na cały organizm.

 

Ćwiczenia i ruch
Odżywki białkowe – co warto wiedzieć.

Jak stosować odżywki białkowe? Odżywki białkowe są jednymi z najpopularniejszych suplementów diety stosowanych przez sportowców, aktywnych rekreacyjnie oraz wszystkich tych, którzy dążą do zwiększenia masy mięśniowej, poprawy regeneracji po ćwiczeniach i osiągania lepszych wyników. Wysiłek fizyczny może powodować ujemny bilans białek netto, a jeśli organizmowi zaczyna brakować wystarczających poziomów aminokwasów, …

Ćwiczenia i ruch
Jak budować masę mięśniową bez siłowni – trening z wykorzystaniem masy własnego ciała

Czy można zbudować masę mięśniową bez treningów? Okazuje się, że można i to w bardzo prosty, niezwykle skuteczny sposób. Wystarczy jedynie wyrzucić ze swojej diety zbędne, śmieciowe produkty i zastąpić je tymi wartościowymi, przydatnymi w czasie budowania masy mięśniowej. Ponadto warto też skorzystać z suplementów diety, zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią …

Ćwiczenia i ruch
Jak zmienić swój styl życia?

Zmiana stylu życia na zdrowszy to coś co powinien wprowadzić każdy. W dzisiejszych czasach stale borykamy się z czynnikami, które są mocno obciążające dla naszego organizmu, więc jeśli zależy nam na długim życiu i dobrym zdrowiu, to zmiana stylu życia jest koniecznością. Ta zmiana może dotyczyć wielu aspektów. Przede wszystkim …