Spalamy kalorie czyli ćwiczenia spalające najwięcej kalorii

Ćwiczenia i ruch

Jeśli twoim celem jest zniwelowanie tkanki tłuszczowej, to dobrze trafiłeś. Nadprogramowe kilogramy mogą zniknąć w szybkim tempie, jeśli tylko zadbasz o odpowiednio zbilansowaną dietę, w której uwzględnisz deficyt kaloryczny oraz gdy wybierzesz ćwiczenia spalające najwięcej kalorii.

Ćwiczenia spalające najwięcej kalorii

Będzie to taki rodzaj ćwiczeń, dzięki którym przyspieszysz swoje tętno, zaangażujesz pracę jak największej ilości mięśni i po prostu się zmęczysz. Polecanym ćwiczeniem jest skakanka – na początku możesz szybko „złapać zadyszkę”, ale to nie powinno cię zniechęcać. W ciągu godziny możesz spalić około 667 kalorii, a to naprawdę sporo! Całkiem przydatny okaże się wybór cięższej skakanki, która zaangażuje twoje ramiona jeszcze bardziej.
Kolejnym bardzo ciekawym ćwiczeniem jest sprint po wzniesieniu albo po schodach. Wydaje się być męczące i takie jest, ale daje satysfakcjonujący efekt 639 spalonych kalorii w godzinę.
Warto również zacząć biegać. Każda osoba, która pasjonuje się tą dyscypliną sportową, jest zgodna co do jednego – najtrudniej się przełamać i zacząć. Niektórzy proponują by wyrobić sobie nawyk, nie myśleć o tym co się robi, włączyć muzykę i biec. Dzięki bieganiu możesz spalić 566 kalorii w ciągu godziny (przy przebiegnięciu 3 kilometrów w 20 minut).
Jeśli chodzi o sposoby dostępne w zaciszu domowym – warto zaopatrzyć się w rowerek stacjonarny (498 kalorii w godzinę) lub nieco droższy orbitrek (322 kalorie w ciągu godziny). Są to na pewno dobre wybory, ponieważ nie zawsze mamy możliwość wyjścia na zewnątrz, ograniczają nas obowiązki, pogoda – dlatego przyda nam się alternatywa.
Jeśli chcesz skorzystać z różnych treningów na salach, specjalnie przygotowanych przez wyszkolonych trenerów, możesz postawić na CrossFit, Kickboxing. Są to alternatywy, które również angażują różne partie mięśniowe naszego ciała i wywołują wzrost tętna, a zatem będą odpowiednim sposobem do spalenia dużej ilości kalorii.
Dobra również będzie tabata (możesz sam skomponować trening z kilku osobnych ćwiczeń lub wybrać gotowe treningi w formie filmów lub zajęć na siłowni).

 

Ćwiczenia i ruch
Rola testosteronu w treningu siłowym i budowaniu masy mięśniowej

W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest trening siłowy, dlaczego dieta jest ważna w czasie budowania masy mięśniowej, po co sportowcy sięgają po suplementy diety i dlaczego potrzebują tak dużo snu. Oprócz tego z artykułu dowiesz się, jak działa testosteron i jaką rolę odgrywa w ludzkim organizmie. Czym jest trening siłowy …

Ćwiczenia i ruch
Rowerem po mieście.

Rower od wielu lat, stanowi szybki, bezpieczny oraz tani środek transportu. Korzystnie wpływa na samopoczucie oraz kondycję, nadając sylwetce pięknego wyglądu. Ze względu na duże zainteresowanie rowerami, zwłaszcza w miastach, każdego roku powstają nowe, dostosowane do poruszania się po drodze ścieżki, które zapewniają szybkie poruszenie się po mieście, lub ich …

Ćwiczenia i ruch
Problem otyłości.

Tryb życia nastolatków Obserwując młodych przedstawicieli naszego społeczeństwa możemy zauważyć, że coraz większym problemem staje się otyłość i nadwaga nastolatków. Niestety większość młodych osób prowadzi siedzący tryb życia, bardzo często negatywny wpływ na ich zdrowie ma również zła dieta składająca się głównie z jedzenia typu fast food. Główne zajęcia nastolatków …