Jak zmienić swój styl życia?

Ćwiczenia i ruch

Zmiana stylu życia na zdrowszy to coś co powinien wprowadzić każdy. W dzisiejszych czasach stale borykamy się z czynnikami, które są mocno obciążające dla naszego organizmu, więc jeśli zależy nam na długim życiu i dobrym zdrowiu, to zmiana stylu życia jest koniecznością. Ta zmiana może dotyczyć wielu aspektów. Przede wszystkim musimy zacząć zdrowo się odżywiać, więcej ćwiczyć, zacząć kontrolować swój zegar biologiczny i unikać zanieczyszczonych miejsc. Poznaj pięć zasad zdrowego stylu życia, wprowadź je, a już nawet po tygodniu zauważysz zaskakującą różnicę.

Dla jednych zmiana stylu życia jest ostatnią szansą na ocalenie ich zdrowia, a czasami nawet życia. Bagatelizowanie tego co jemy, jak żyjemy oraz co robimy na co dzień może doprowadzić do wielu chorób. W krótkiej perspektywie może brzmieć to śmiesznie, jednak tak naprawdę jest.

Zacznij zdrowo się odżywiać

Pierwszą zasadą zdrowego stylu życia jest wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Nie musisz katować się od razu drastycznymi dietami, wystarczy wprowadzić kilka zasad, których warto jest się trzymać. Przede wszystkim zacznij spożywać więcej warzyw i owoców. Wyeliminuj z jadłospisu wysokoprzetworzoną żywność i ogranicza do absolutnego minimum wizyty w popularnych fast foodach. Zacznij jeść regularnie i spożywaj od 4 do 5 mniejszych posiłków dziennie.

Zacznij ćwiczyć

Ruch to zdrowie. To prawda doskonale wszystkim znana nie od dziś. Nie musisz regularnie chodzić na siłownie. Wystarczy codzienny długi spacer, zamiana samochodu na rower bądź kilka aktywności, które możesz wykonać w domu. Już po kilku dniach zauważysz wyrzut endorfin do organizmu.

Kontroluj swój rytm dobowy

Kontrola rytmu dobowego to tak niewiele, a naprawdę tak wiele. Staraj się zawsze o określonej porze chodzić spać i wstawaj również o tej samej porze – zaraz po pierwszym alarmie twojego budzika.

Zacznij pić dużo wody

Minimum 2,5 litra wody dziennie – tyle powinien spożywać dorosły człowiek.

Ogranicz korzystanie z urządzeń elektronicznych

Przynajmniej na dwie godziny przed snem. Światło niebieskie emitowane przez ekrany powoduje wiele problemów przy zasypianiu.

Ćwiczenia i ruch
Czym różnią się rękawice sparingowe od treningowych?

Rękawice bokserskie są nieodłącznym elementem wyposażenia każdej osoby trenującej sztuki walki, która wiąże się z boksowaniem. Ich zadaniem jest ochrona dłoni podczas treningu i walki. Wyróżniamy dwa główne rodzaje rękawic bokserskich: sparingowe i treningowe. Bardzo ważne jest, aby dopasować produkt do rodzaju wykonywanych ćwiczeń. W tym artykule omówimy różnice między …

Ćwiczenia i ruch
Jak w w okresie zimowym zwiększyć masę mięśniową

Zima to najlepszy czas do budowania masy mięśniowej, ponieważ w tym czasie można schować swoje ciało. Chęć ukrycia go, wynika natomiast z konieczności przyjmowania większej ilości kilokalorii, za sprawą których rośnie muskulatura. Zwiększony bilans kaloryczny to jednak nie wszystko, co należy zrobić, aby zwiększyć swoją masę mięśniową. Jak zbudować muskulaturę …

Ćwiczenia i ruch
W szafie sportowca — dlaczego warto kupić profesjonalne ubrania i buty?

Jeśli planujesz rozpoczęcie regularnych treningów, to zdecydowanie powinieneś pomyśleć o zaopatrzeniu się w odpowiednią odzież i obuwie. Zawodowi sportowcy nie bez powodu bowiem stawiają na elementy garderoby stworzone z myślą o ich dyscyplinie. W tym przypadku bez wątpienia warto pójść ich śladem. Sprawdź, dlaczego na pewno nie pożałujesz zakupu profesjonalnych …