Jak zmienić swój styl życia?

Ćwiczenia i ruch

Zmiana stylu życia na zdrowszy to coś co powinien wprowadzić każdy. W dzisiejszych czasach stale borykamy się z czynnikami, które są mocno obciążające dla naszego organizmu, więc jeśli zależy nam na długim życiu i dobrym zdrowiu, to zmiana stylu życia jest koniecznością. Ta zmiana może dotyczyć wielu aspektów. Przede wszystkim musimy zacząć zdrowo się odżywiać, więcej ćwiczyć, zacząć kontrolować swój zegar biologiczny i unikać zanieczyszczonych miejsc. Poznaj pięć zasad zdrowego stylu życia, wprowadź je, a już nawet po tygodniu zauważysz zaskakującą różnicę.

Dla jednych zmiana stylu życia jest ostatnią szansą na ocalenie ich zdrowia, a czasami nawet życia. Bagatelizowanie tego co jemy, jak żyjemy oraz co robimy na co dzień może doprowadzić do wielu chorób. W krótkiej perspektywie może brzmieć to śmiesznie, jednak tak naprawdę jest.

Zacznij zdrowo się odżywiać

Pierwszą zasadą zdrowego stylu życia jest wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Nie musisz katować się od razu drastycznymi dietami, wystarczy wprowadzić kilka zasad, których warto jest się trzymać. Przede wszystkim zacznij spożywać więcej warzyw i owoców. Wyeliminuj z jadłospisu wysokoprzetworzoną żywność i ogranicza do absolutnego minimum wizyty w popularnych fast foodach. Zacznij jeść regularnie i spożywaj od 4 do 5 mniejszych posiłków dziennie.

Zacznij ćwiczyć

Ruch to zdrowie. To prawda doskonale wszystkim znana nie od dziś. Nie musisz regularnie chodzić na siłownie. Wystarczy codzienny długi spacer, zamiana samochodu na rower bądź kilka aktywności, które możesz wykonać w domu. Już po kilku dniach zauważysz wyrzut endorfin do organizmu.

Kontroluj swój rytm dobowy

Kontrola rytmu dobowego to tak niewiele, a naprawdę tak wiele. Staraj się zawsze o określonej porze chodzić spać i wstawaj również o tej samej porze – zaraz po pierwszym alarmie twojego budzika.

Zacznij pić dużo wody

Minimum 2,5 litra wody dziennie – tyle powinien spożywać dorosły człowiek.

Ogranicz korzystanie z urządzeń elektronicznych

Przynajmniej na dwie godziny przed snem. Światło niebieskie emitowane przez ekrany powoduje wiele problemów przy zasypianiu.

Ćwiczenia i ruch
Odżywki białkowe – co warto wiedzieć.

Jak stosować odżywki białkowe? Odżywki białkowe są jednymi z najpopularniejszych suplementów diety stosowanych przez sportowców, aktywnych rekreacyjnie oraz wszystkich tych, którzy dążą do zwiększenia masy mięśniowej, poprawy regeneracji po ćwiczeniach i osiągania lepszych wyników. Wysiłek fizyczny może powodować ujemny bilans białek netto, a jeśli organizmowi zaczyna brakować wystarczających poziomów aminokwasów, …

Ćwiczenia i ruch
Jak skuteczne ćwiczyć pośladki?

Dbanie o piękną sylwetkę nie jest prostym zadaniem. Musimy posiadać przy tym odpowiedni plan działania i konsekwentnie go realizować. Plan treningowy musi być również ułożony w taki sposób, aby obejmował równomiernie wszystkie partie ciała. Jeśli nadmiernie poświęcimy się jedynie poszczególnym częściom sylwetki, nasza praca nie przyniesie nam zbyt estetycznych efektów. …

Ćwiczenia i ruch
Jak budować masę mięśniową bez siłowni – trening z wykorzystaniem masy własnego ciała

Czy można zbudować masę mięśniową bez treningów? Okazuje się, że można i to w bardzo prosty, niezwykle skuteczny sposób. Wystarczy jedynie wyrzucić ze swojej diety zbędne, śmieciowe produkty i zastąpić je tymi wartościowymi, przydatnymi w czasie budowania masy mięśniowej. Ponadto warto też skorzystać z suplementów diety, zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią …