Spalamy kalorie czyli ćwiczenia spalające najwięcej kalorii

Ćwiczenia i ruch

Jeśli twoim celem jest zniwelowanie tkanki tłuszczowej, to dobrze trafiłeś. Nadprogramowe kilogramy mogą zniknąć w szybkim tempie, jeśli tylko zadbasz o odpowiednio zbilansowaną dietę, w której uwzględnisz deficyt kaloryczny oraz gdy wybierzesz ćwiczenia spalające najwięcej kalorii.

Ćwiczenia spalające najwięcej kalorii

Będzie to taki rodzaj ćwiczeń, dzięki którym przyspieszysz swoje tętno, zaangażujesz pracę jak największej ilości mięśni i po prostu się zmęczysz. Polecanym ćwiczeniem jest skakanka – na początku możesz szybko „złapać zadyszkę”, ale to nie powinno cię zniechęcać. W ciągu godziny możesz spalić około 667 kalorii, a to naprawdę sporo! Całkiem przydatny okaże się wybór cięższej skakanki, która zaangażuje twoje ramiona jeszcze bardziej.
Kolejnym bardzo ciekawym ćwiczeniem jest sprint po wzniesieniu albo po schodach. Wydaje się być męczące i takie jest, ale daje satysfakcjonujący efekt 639 spalonych kalorii w godzinę.
Warto również zacząć biegać. Każda osoba, która pasjonuje się tą dyscypliną sportową, jest zgodna co do jednego – najtrudniej się przełamać i zacząć. Niektórzy proponują by wyrobić sobie nawyk, nie myśleć o tym co się robi, włączyć muzykę i biec. Dzięki bieganiu możesz spalić 566 kalorii w ciągu godziny (przy przebiegnięciu 3 kilometrów w 20 minut).
Jeśli chodzi o sposoby dostępne w zaciszu domowym – warto zaopatrzyć się w rowerek stacjonarny (498 kalorii w godzinę) lub nieco droższy orbitrek (322 kalorie w ciągu godziny). Są to na pewno dobre wybory, ponieważ nie zawsze mamy możliwość wyjścia na zewnątrz, ograniczają nas obowiązki, pogoda – dlatego przyda nam się alternatywa.
Jeśli chcesz skorzystać z różnych treningów na salach, specjalnie przygotowanych przez wyszkolonych trenerów, możesz postawić na CrossFit, Kickboxing. Są to alternatywy, które również angażują różne partie mięśniowe naszego ciała i wywołują wzrost tętna, a zatem będą odpowiednim sposobem do spalenia dużej ilości kalorii.
Dobra również będzie tabata (możesz sam skomponować trening z kilku osobnych ćwiczeń lub wybrać gotowe treningi w formie filmów lub zajęć na siłowni).

 

Ćwiczenia i ruch
Turnieje WTA – Gdzie zobaczymy Igę i Huberta?

Turnieje tenisowe, m.in.: United Cup, Atp Tour, Roland Garros, WTA są rozgrywane w różnych terminach, dlatego warto sprawdzać kalendarz rozgrywek. W turniejach zawodnicy prowadzą równorzędną walkę, ale poziom gry może się nieznacznie różnić. Warto kibicować Polakom. Turnieje tenisowe WTA Tenis w Polsce zdobywa coraz większą popularność, a wszystko za sprawą …

Ćwiczenia i ruch
Odkryj Najlepsze Stroje Sportowe w Wrocławiu

Wrocław to dynamiczne miasto, które tętni życiem sportowym na każdym kroku. Jeśli jesteś aktywnym mieszkańcem Wrocławia lub po prostu kochasz sportowy styl życia, to doskonale wiesz, jak ważne są wysokiej jakości stroje sportowe. W tym artykule zapraszamy Cię do odkrycia, dlaczego KPNMSPORT.PL  to najlepszy wybór, jeśli chodzi o stroje sportowe we Wrocławiu. Odkryj …

Ćwiczenia i ruch
Kitesurfing – pasja dla każdego czy wyłącznie dla odważnych?

W świecie sportów wodnych kitesurfing zyskuje na popularności z każdym dniem. Jego ekscytująca dynamika, adrenalina i niezapomniane widoki przyciągają wielu entuzjastów. Ale czy kitesurfing jest sportem dla każdego? Czy istnieją pewne ograniczenia czy wyzwania, które mogą stanowić przeszkodę? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania i rozwiać wszelkie …