Spalamy kalorie czyli ćwiczenia spalające najwięcej kalorii

Ćwiczenia i ruch

Jeśli twoim celem jest zniwelowanie tkanki tłuszczowej, to dobrze trafiłeś. Nadprogramowe kilogramy mogą zniknąć w szybkim tempie, jeśli tylko zadbasz o odpowiednio zbilansowaną dietę, w której uwzględnisz deficyt kaloryczny oraz gdy wybierzesz ćwiczenia spalające najwięcej kalorii.

Ćwiczenia spalające najwięcej kalorii

Będzie to taki rodzaj ćwiczeń, dzięki którym przyspieszysz swoje tętno, zaangażujesz pracę jak największej ilości mięśni i po prostu się zmęczysz. Polecanym ćwiczeniem jest skakanka – na początku możesz szybko „złapać zadyszkę”, ale to nie powinno cię zniechęcać. W ciągu godziny możesz spalić około 667 kalorii, a to naprawdę sporo! Całkiem przydatny okaże się wybór cięższej skakanki, która zaangażuje twoje ramiona jeszcze bardziej.
Kolejnym bardzo ciekawym ćwiczeniem jest sprint po wzniesieniu albo po schodach. Wydaje się być męczące i takie jest, ale daje satysfakcjonujący efekt 639 spalonych kalorii w godzinę.
Warto również zacząć biegać. Każda osoba, która pasjonuje się tą dyscypliną sportową, jest zgodna co do jednego – najtrudniej się przełamać i zacząć. Niektórzy proponują by wyrobić sobie nawyk, nie myśleć o tym co się robi, włączyć muzykę i biec. Dzięki bieganiu możesz spalić 566 kalorii w ciągu godziny (przy przebiegnięciu 3 kilometrów w 20 minut).
Jeśli chodzi o sposoby dostępne w zaciszu domowym – warto zaopatrzyć się w rowerek stacjonarny (498 kalorii w godzinę) lub nieco droższy orbitrek (322 kalorie w ciągu godziny). Są to na pewno dobre wybory, ponieważ nie zawsze mamy możliwość wyjścia na zewnątrz, ograniczają nas obowiązki, pogoda – dlatego przyda nam się alternatywa.
Jeśli chcesz skorzystać z różnych treningów na salach, specjalnie przygotowanych przez wyszkolonych trenerów, możesz postawić na CrossFit, Kickboxing. Są to alternatywy, które również angażują różne partie mięśniowe naszego ciała i wywołują wzrost tętna, a zatem będą odpowiednim sposobem do spalenia dużej ilości kalorii.
Dobra również będzie tabata (możesz sam skomponować trening z kilku osobnych ćwiczeń lub wybrać gotowe treningi w formie filmów lub zajęć na siłowni).

 

Ćwiczenia i ruch
Odżywki białkowe – co warto wiedzieć.

Jak stosować odżywki białkowe? Odżywki białkowe są jednymi z najpopularniejszych suplementów diety stosowanych przez sportowców, aktywnych rekreacyjnie oraz wszystkich tych, którzy dążą do zwiększenia masy mięśniowej, poprawy regeneracji po ćwiczeniach i osiągania lepszych wyników. Wysiłek fizyczny może powodować ujemny bilans białek netto, a jeśli organizmowi zaczyna brakować wystarczających poziomów aminokwasów, …

Ćwiczenia i ruch
Jak skuteczne ćwiczyć pośladki?

Dbanie o piękną sylwetkę nie jest prostym zadaniem. Musimy posiadać przy tym odpowiedni plan działania i konsekwentnie go realizować. Plan treningowy musi być również ułożony w taki sposób, aby obejmował równomiernie wszystkie partie ciała. Jeśli nadmiernie poświęcimy się jedynie poszczególnym częściom sylwetki, nasza praca nie przyniesie nam zbyt estetycznych efektów. …

Ćwiczenia i ruch
Jak budować masę mięśniową bez siłowni – trening z wykorzystaniem masy własnego ciała

Czy można zbudować masę mięśniową bez treningów? Okazuje się, że można i to w bardzo prosty, niezwykle skuteczny sposób. Wystarczy jedynie wyrzucić ze swojej diety zbędne, śmieciowe produkty i zastąpić je tymi wartościowymi, przydatnymi w czasie budowania masy mięśniowej. Ponadto warto też skorzystać z suplementów diety, zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią …