Spalamy kalorie czyli ćwiczenia spalające najwięcej kalorii

Ćwiczenia i ruch

Jeśli twoim celem jest zniwelowanie tkanki tłuszczowej, to dobrze trafiłeś. Nadprogramowe kilogramy mogą zniknąć w szybkim tempie, jeśli tylko zadbasz o odpowiednio zbilansowaną dietę, w której uwzględnisz deficyt kaloryczny oraz gdy wybierzesz ćwiczenia spalające najwięcej kalorii.

Ćwiczenia spalające najwięcej kalorii

Będzie to taki rodzaj ćwiczeń, dzięki którym przyspieszysz swoje tętno, zaangażujesz pracę jak największej ilości mięśni i po prostu się zmęczysz. Polecanym ćwiczeniem jest skakanka – na początku możesz szybko „złapać zadyszkę”, ale to nie powinno cię zniechęcać. W ciągu godziny możesz spalić około 667 kalorii, a to naprawdę sporo! Całkiem przydatny okaże się wybór cięższej skakanki, która zaangażuje twoje ramiona jeszcze bardziej.
Kolejnym bardzo ciekawym ćwiczeniem jest sprint po wzniesieniu albo po schodach. Wydaje się być męczące i takie jest, ale daje satysfakcjonujący efekt 639 spalonych kalorii w godzinę.
Warto również zacząć biegać. Każda osoba, która pasjonuje się tą dyscypliną sportową, jest zgodna co do jednego – najtrudniej się przełamać i zacząć. Niektórzy proponują by wyrobić sobie nawyk, nie myśleć o tym co się robi, włączyć muzykę i biec. Dzięki bieganiu możesz spalić 566 kalorii w ciągu godziny (przy przebiegnięciu 3 kilometrów w 20 minut).
Jeśli chodzi o sposoby dostępne w zaciszu domowym – warto zaopatrzyć się w rowerek stacjonarny (498 kalorii w godzinę) lub nieco droższy orbitrek (322 kalorie w ciągu godziny). Są to na pewno dobre wybory, ponieważ nie zawsze mamy możliwość wyjścia na zewnątrz, ograniczają nas obowiązki, pogoda – dlatego przyda nam się alternatywa.
Jeśli chcesz skorzystać z różnych treningów na salach, specjalnie przygotowanych przez wyszkolonych trenerów, możesz postawić na CrossFit, Kickboxing. Są to alternatywy, które również angażują różne partie mięśniowe naszego ciała i wywołują wzrost tętna, a zatem będą odpowiednim sposobem do spalenia dużej ilości kalorii.
Dobra również będzie tabata (możesz sam skomponować trening z kilku osobnych ćwiczeń lub wybrać gotowe treningi w formie filmów lub zajęć na siłowni).

 

Ćwiczenia i ruch
Czym różnią się rękawice sparingowe od treningowych?

Rękawice bokserskie są nieodłącznym elementem wyposażenia każdej osoby trenującej sztuki walki, która wiąże się z boksowaniem. Ich zadaniem jest ochrona dłoni podczas treningu i walki. Wyróżniamy dwa główne rodzaje rękawic bokserskich: sparingowe i treningowe. Bardzo ważne jest, aby dopasować produkt do rodzaju wykonywanych ćwiczeń. W tym artykule omówimy różnice między …

Ćwiczenia i ruch
Jak w w okresie zimowym zwiększyć masę mięśniową

Zima to najlepszy czas do budowania masy mięśniowej, ponieważ w tym czasie można schować swoje ciało. Chęć ukrycia go, wynika natomiast z konieczności przyjmowania większej ilości kilokalorii, za sprawą których rośnie muskulatura. Zwiększony bilans kaloryczny to jednak nie wszystko, co należy zrobić, aby zwiększyć swoją masę mięśniową. Jak zbudować muskulaturę …

Ćwiczenia i ruch
W szafie sportowca — dlaczego warto kupić profesjonalne ubrania i buty?

Jeśli planujesz rozpoczęcie regularnych treningów, to zdecydowanie powinieneś pomyśleć o zaopatrzeniu się w odpowiednią odzież i obuwie. Zawodowi sportowcy nie bez powodu bowiem stawiają na elementy garderoby stworzone z myślą o ich dyscyplinie. W tym przypadku bez wątpienia warto pójść ich śladem. Sprawdź, dlaczego na pewno nie pożałujesz zakupu profesjonalnych …