Podział usług spedycyjnych – podstawowe informacje

Parę różności

Działania spedycyjne kojarzone są przede wszystkim z usługami transportowymi. Warto jednak zauważyć, że transport to jedynie część procesów związanych z obsługą spedycyjną klienta. Głównym zadaniem spedytora jest takie zorganizowanie przewozu aby określone ładunki dotarły bezpiecznie do odbiorcy w określonym czasie przy jednoczesnym uwzględnieniu specyfikacji zlecenia. Dobry spedytor potrafi zatem dobrać umiejętnie środek transportu, wyznaczyć trasę przewozu tak aby wszystko odbyło się terminowo, profesjonalnie i z korzyścią dla klienta. Ponadto ważnym elementem spedycji jest usprawnienie procesów formalnych a więc sprawne przygotowanie dokumentacji, współpraca z instytucjami i urzędami, kontrola kierowców i czasu przejazdu na miejsce docelowe a także optymalizacja kosztów usługi.
Spedycja Wrocław umożliwia zatem zindywidualizowaną organizację transportu, która odpowiadać będzie potrzebom klienta i jego firmy.

Spedycja materialna i nieodpłatna

Rozróżniamy dwa rodzaje spedycji: materialną i nieodpłatną. Materialna to taka, w której spedytor świadczy usługi za odpowiednią opłatą wszystkim zainteresowanym a więc osobom fizycznym i prawnym. Z usług spedytora może tutaj skorzystać każdy. Spedytor jest odpowiedzialny za realizację zlecenia: organizuje przewóz towarów, zapewnia ich bezpieczeństwo, kompletuje i wystawia dokumenty, wybiera trasę, kontroluje proces dotarcia towaru na czas oraz pracę kierowców, załatwia ubezpieczenie i formalności celne.
Spedycja nieodpłatna (własna) to taka, którą organizuje właściciel wytwarzanego towaru: za organizację przewozu odpowiada on sam, nie ponosi dodatkowych kosztów gdyż cały koszt jest wliczony w działalność gospodarczą. Ten rodzaj spedycji jest dostępny wyłącznie dla wytwórcy.

Spedycja czysta i mieszana

Spedycję można też podzielić na czystą i mieszaną. O spedycji czystej mówimy wówczas, gdy dane przedsiębiorstwo spedycyjne wykonuje wyłącznie usługi związane ze spedycją właściwą, tj. organizacją przewozu przesyłek przy uwzględnieniu specyfikacji danego zlecenia. Usługi te obejmują najczęściej: przyjmowanie zleceń, wybór i organizacja środka transportu, zawieranie niezbędnych umów, ubezpieczanie przesyłek, sporządzanie niezbędnych dokumentów, wykonanie dokumentacji przewozowej, podjęcie przesyłek od nadawcy, dostarczenie do odbiorcy, załatwienie formalności celnych. Spedycja mieszana natomiast to usługi związane ze spedycją ale również czynności dodatkowe wykonywane przez przedsiębiorstwo spedycyjne. Takimi czynnościami dodatkowymi mogą być: magazynowanie przesyłek, przeprowadzanie ich sprzedaży, awizowanie, obsługa należności za przesyłki czy przenoszenie praw własności do nich.

 

Airmax internet Wrocław Widawa
Parę różności
Internet Airmax Wrocław (Widawa): Szybkie Połączenie Dla Wrocławian

Wrocław to miasto, które stale rozwija się i przyciąga coraz więcej mieszkańców i przedsiębiorstw. W miarę jak rośnie liczba ludzi korzystających z internetu, zapotrzebowanie na szybkie i niezawodne połączenie internetowe również rośnie. Jednym z dostawców, którzy spełniają te potrzeby w okolicy Wrocławia, jest Internet Airmax Wrocław (Widawa). W tym artykule …

Parę różności
Jak zadbać o swoją pościel?

Jeśli chcesz zadbać o swoją pościel, skorzystaj z usługi w pralni chemicznej: pranie. Warszawa i inne duże jak również mniejsze miasta, zapewniają możliwość prania dużych gabarytów. W ten sposób szybko i bezproblemowo poradzisz sobie z przywróceniem czystości Twoim kołdrom, poduszkom i bieliźnie pościelowej. Kłopotliwe pranie pościeli w domu Większość pościeli …

Parę różności
Franczyza Tom Tailor – czy warto?

Tom Tailor (franczyza) to biznes, który pozwoli uszczęśliwiać swoich klientów luksusowym, wysokiej jakości towarem. Marka Tom Tailor to międzynarodowa, zintegrowana grupa lifestylowa, która w swojej ofercie posiada jedynie wysokiej jakości, modną odzież (tak zwaną casual) dla mężczyzn, kobiet w każdym wieku. Są w niej także odzież i dodatki dla dzieci …